Byt na Malé Straně
400
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-400,qode-social-login-1.1.3,stockholm-core-1.2.1,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,paspartu_enabled,menu-animation-line-through,side_area_uncovered,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive

Byt na Malé Straně

Byt má naprosto jedinečnou polohu v samém srdci historické Prahy, má zároveň jedinečný i půdorys odpovídající historickému domu – nenalézá se v něm v podstatě jediný pravý úhel.

Nosné zdivo dělí byt na pomyslné dvě části směrem k náměstí a jedno křídlo s oknem do dvora. nabízí se tak pomyslné provozní rozdělení dispozice na společenskou a soukromou část, toto rozdělení se propisuje vzoru ve skládaných parketách, který je v každé části jiný.

Mezi hlavní ložnicí a šatnou v soukromé části je, podobně jako bývá na zámcích, schovaná “skrytá” místnost s průchozí koupelnou. Interiér bytu staví na kontrastu starého s novým – pevná “obálka” prostoru je záměrně nechaná ve starém duchu – šmouhaté omítky s prosvítajícími původními malbami, staré dveře a okna, lehce zašedlá podlaha, radiátory bez laku… Do toho jsou všechny vsazené prvky – volný nábytek a vybavení přiznaně nové a moderní, spíš minimalistických tvarů, s důrazem na pečlivý řemeslný detail a kvalitní materiály.

Studie

2017

Spoluautor

Lenka Míková