Byt na Jarově
431
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-431,qode-social-login-1.1.3,stockholm-core-1.2.1,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,paspartu_enabled,menu-animation-line-through,side_area_uncovered,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive

Byt na Jarově

V tomto bytě nedošlo k razantnějším úpravám, dispozice prošla jen malými prostorovými změnami. V ložnici jsme zvětšili šatnu na úkor druhé koupelny. Nebo došlo k většímu propojení chodby s hlavním obytným prostorem zvětšením dveří. Ve standardu v celém bytě byla položena dlažba, ta nevyhovovala jak esteticky tak z hlediska komfortu. Vyměnila se za třívrstvou prkennou dubovou podlahu ošetřenou olejem.

Obytný prostor je pomyslně rozdělen do dvou zón. Kuchyňského koutu s jídelním stolem a obývací částí, kde je sedačka s křeslem a televizní stěnou. Tyto dva prostory pomyslně spojuje lavice pod okny, kde je výstup na hlavní terasu. Ta slouží také jako sezení, vyvýšené místo na kytky, úložné prostory s knihovnou nebo jsou v ní zabudované vysouvací schůdky pro pohodlnější vstup na terasu. Asi nejnápadnějším prvkem je kuchyňský kout, jehož pracovní a zadní desky jsou z ušlechtilého carrarského mramoru.

Materiálově je celý byt vystavěn v osvědčených materiálech, bílá barva na knihovny a skříně, dubová postel nebo kuchyně, prkenná podlaha, která přechází ve vyvýšený schod/lavici pod okny. K tomu je vybrán mramor jako šperk celého konceptu.

Fotografie

Veronika Raffajová

Realizace

2013 - 2014