Kavárna Parlor
316
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-316,qode-social-login-1.1.3,stockholm-core-1.2.1,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,vertical_menu_enabled,paspartu_enabled,menu-animation-line-through,side_area_uncovered,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive

Kavárna Parlor

Celkový koncept je postaven na nenákladné, ale vizuálně působivém dekoru – nepravidelných teček, které připomínají logo Parloru a jejich hlavní produkt sušenky se zmrzlinou.

Koncepčně je prostor rozdělen na dvě části, které spolu tvoří jeden celek. Každá část má svou vlastní barevnost, princip a velikost tečkového dekoru, vždy v souvislosti s využitím konkrétního prostoru. Místnosti jsou navzájem propojené obloukovými průchody, díky čemuž vznikají nečekané průhledy i kombinace jednotlivých barev. První částí je bar, působící čistým až sterilním dojmem. Tomu odpovídá i výběr materiálů, osvětlení i barvy na zdech – vše je laděno do stupnice odstínů od bílé po světle modré tóny. Pocit chladu a ledu umocňuje také světle podsvícený bar. Druhá část naopak působí útulně až domácky díky dlážděné podlaze v kombinaci s převážně dřevěným nábytkem a barevným kobercem.

Autor fotografií

Tomáš Odstrčil

Spoluautoři

Lenka Míková a Klára Šumová

Realizace

2015 - 2016